חמש דרכים יצירתיות לחגוג את יום המורה השנה!

מורים טובים הם מורים לחיים, אנשי ונשות חינוך שלימדו אותנו ומלמדים את ילדינו, הדור הבא, הרבה יותר ממערכי שיעור, אלא דואגים לחינוך, לערכים ולהעצמה אישית – כל אלה משפיעים על ילדינו, עלינו ועל החברה כולה לשנים רבות.

ביום המורה השנתי יש לנו הזדמנות קטנה להעניק להם חזרה – למורים מן העבר שהשפיעו עלינו ולמורים שמשקיעים מעצמם כיום, הזדמנות להראות שאכפת לנו מהעבודה הקשה, מכך שהם מקדישים ומקדישות – ימים כלילות – כדי לתת מעצמם לדור הצעיר.

אספנו עבורכם כמה רעיונות מיוחדים שיעזרו לכם לחגוג איתם ועבורן את יום המורה השנתי:

  • צרו אלבום כיתתי מלא אהבה:

מתנה שהיא גם הזדמנות לשתף את ילדי הכיתה בחגיגה קולקטיבית! בחרו מחברת/יומן – מה שתעדיפו – עם כריכה עבה וצבעונית, והזמינו את חברי הכיתה לכתוב, לצייר, להדפיס תמונות או להדביק זכרונות ולציין דרך אמנות, תמונות והקדשות את הייחוד של המורה בחיי התלמידים.

 

  • כתבו מכתב אישי:

אין כמו מכתב אישי ומקסים כדי להביע את הערכתכם למורה מיוחד, גם אם עברו שנים רבות, זכרון של מורה מיוחד מעולם לא עוזב אותנו – אתם יכולים למסגר מכתב שכתבתם בעצמכם, ליצור שיר בחרוזים או לבחור בדרך יצירתית במיוחד שמציע אתר יום המורה – לשלוח מכתב וסמס אונליין דרך האתר בחינם, היישר לסלולרי ולדואר האלקטרוני של המורה האהוב עליכם לאורך השנים תארו לכם את ההפתעה לה יזכה המורה המאושר! רק הוסיפו הקדשה אישית והמכתב כבר בדרך אליהם!

  • השקיעו בכוס קפה מעוצבת:

תודות לפינטרסט ולאתרים שונים ברשת, כולנו הופכים לאמני “עשה את זה בעצמך” מדי פעם או לפחות זוכים להשראה לרעיונות מעוצבים. אם אתם נהנים מפרויקטים של יצירה, אתם יכולים להשקיע ולהכין בעצמכם כוס מעוצבת אישית בעזרת טוש לא מחיק, כוס בצבע חלק ותנור. איך עושים זאת? כותבים עם טוש “שארפי” או טוש על בסיס שמן הקדשות אישיות על הכוס, למשל: “שיהיה לכם יום קל עם קפה חזק!”, “להתעורר לתלמידים שאוהבים אותך!” וכו’ ושימו את הכוס בתנור על 180 מעלות למשך חצי שעה. התוצאה: כוס מעוצבת שמהווה זכרון של תשומת לב ואכפתיות!

  • הפיצו את הבשורה בפייסבוק:

אם אתם רוצים שכולם ידעו עד כמה המורה שלכם חשוב לכם – התארגנו עם עוד הורים בכיתה ודאגו לפרסם על קיר הפייסבוק של המורה האהוב עליכם שלל ברכות ותשבוחות על היכולות המרשימות, ההשקעה, הדאגה וכל התכונות שהופכים אותם למורים לדוגמה ולמופת! או לחלופין, מצאו את המורה שהשפיע עליכם בעבר ושלחו לו הודעה מרגשת שתזכיר לו כמה הוא השפיע עליכם לטובה!

  • אפו מאפה מעשה ידיכם:

אין דרך מתוקה מזו להביע הערכה למורה מתוק! עוגת שוקולד מצוינת, עוגיות שתוכלו לחלוק גם עם המשפחה או אפילו קאפקייקס מעוצבים – כולם מתאימים למשימה, הכל תלוי ברמת הידע שלכם במטבח. בכל מקרה, התוצאה הסופית תותיר את המורה שלכם עם טעם מתוק בפה ותחושה מיוחדת בלב.

 

ישנם עשרות דרכים לחגוג את יום המורה השנתי, גם אם שכחתם איך זה לשבת בכיתה ועברו מאז שנים רבות, אך העיקר הוא למצוא את הדרך המתאימה ביותר עבורכם, בה תוכלו להעביר לאנשי ונשות החינוך את ההוקרה על ההשקעה שלהם ושלהן לאורך השנה ואת החותם שהותירו בכם!

מצאתם בכתבה השראה לחגיגת יום המורה? יש לכם רעיון מיוחד משלכם? נשמח אם תשתפו אותנו בעמוד הפייסבוק שלנו!